Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je ZUMBA ? Vyzkoušejte .......

 

Taneční styly a Zumba hudba

Zumba v sobě spojuje několik tanečních a hudebních stylů, převážně latinskoamerického původu. Základní 4 rytmy, které by se měly objevit v každé Zumba hodině jsou: Merengue, Salsa, Cumbia a Reaggaeton. Dále se využívají rytmy jako Flamenco, Hip-Hop, Cha-Cha, Samba, Calypso a Belly dance. Kombinací je samozřejmě mnohem víc. Tančit a bavit se, to je účelem Zumby.

Salsa

Salsa je latinskoamerický styl tance pocházející z Kuby. Obvykle se tančí v páru, kdy muž "vede" partnerku, která ho následuje, ale je možné ji tančit i samostatně. Rytmus Salsy je na čtyři doby, ale tančí se jen na první tři - poslední doba z taktu je pohybem "na okrasu".

Merengue

Merengue je národní tanec Dominikánské republiky. Tanečníci se drží těsně u sebe, přenášejí střídavě váhu na obě nohy a kolena vytáčí mírně do stran, čímž se jejich boky pohupují do stran. 

Cumbia

Cumbia pochází z Kolumbie a původně byla používána jako tanec při námluvách. Tančí se na čtyři doby. Pro hudbu Cumbia se využívají především bubny, perkusní nástroje a například harmonika (akordeon) - tento typicky evropský nástroj se do Cumbie podle legendy dostal poté, co se u pobřeží Kolumbie potopila loď s nákladem harmonik, které byly vyplaveny na břeh.

Reggaeton

Reggaeton je stylem městské hudby, který se stal počátkem devadesátých let velmi populární mezi latinskoamerickou mládeží. Spojuje karibské rytmy spolu s tradičnějšími latinskoamerickými rytmy i moderní popovou hudbou.

 

Rozhodli jste se vyzkoušet Zumbu a nevíte, co vás čeká?

 

Rozhodně jste se rozhodli správně! Buďte se jisti, že Zumba je pro vás to pravé:) Ale...

 

Co od Zumby čekat?

- zábavu

- dobrou hudbu

- spoustu energie

- skvělou atmosféru

- propocené oblečení

 

Ale také:

- fofr

- úplně něco nového

- spoustu neznámých kroků

- prvotní zmatek

 

Je Zumba opravdu pro každého?

Ano, je, ale...

1. pokud jste nikdy necvičili, nenavštěvovali hodiny aerobiku, hodiny tance nebo alespoň nechodili na diskotéky, nečekejte, že hned budete předvádět to, co ostatní na hodině kolem vás. Kroky, z kterých jsou složeny choreografie Zumby, jsou opravdu jednoduché, ale pro většinu nováčků jsou to pohyby, které v životě nedělali. Přeci jen, nejsme z Jižní Ameriky a tyto pohyby nám nejsou úplně vlastní:). Takže, chce to trpělivost, trochu cviku a času. Uvědomte si, že okolní Zumbaři navštěvují hodiny třeba už několik měsíců!! Vy po takové době budete stejně dobří jako oni. Takže - nevzdávejte to a vydržte!! Po několika hodinách udělají VŠICHNI obrovské pokroky!

2. pokud máte nadváhu, žádný problém, ale přizpůsobte si Zumbu vašim možnostem - především vynechejte poskoky! Pokud chcete zhubnout, zmírněte tempo, více odpočívejte, nejděte do úplného zadýchání. Doporučuji používat sporttester a hlídat si tepovou frekvenci.

3. pokud máte zdravotní problémy, poraďte se s lékařem a držte se jeho pokyny. Ale i vaším instinktem.

 

 

Zumba mi stále moc nejde, co dělat pro to, abych se zdokonalil(a)?

- navštěvujte hodiny pravidelně

- možná si zkuste přidat ještě další hodinu týdně

- nestůjte vzadu, klidně si stoupněte do první řady, ať dobře vidíte

- nesnažte se dělat všechny pohyby najednou. Zaměřte se např. jen na pohyby nohou, vynechte ruce. Snažte se si pohyby zjednodušit.

- podívejte se na videa a zkuste si je doma zatančit

- poslouchejte hudbu - pohyby ji přesně kopírují

 

 

Opravdu mi Zumba změní život?:)

Pokud vydržíte, Zumba vám opravdu změní život! Budete dělat něco pro své zdraví, budete se při tom výborně bavit, poznáte nové skvělé lidi, budete mít ze sebe skvělý pocit a stoupne vám sebevědomí.

 

Co s sebou na hodinu?

- dobrou náladu

- pevné boty

- pohodlné sportovní oblečení

- pití

- ručník

- trpělivost!

 

Nezodpověděla jsem všechny vaše dotazy?

V tom případě mi, prosím, napište:)

 

Teď už víte vše a stačí se jen připojit k naší velké Zumba rodině a užít si tu pořádnou PARTY!! :)

 


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář